Поява темних плям, ластовиння, шрами від прищів та нерівний тон шкіри — це частина перешкод на шляху до чистої та світлої шкіри. На щастя, у сучасному світі існує безліч продуктів, які дозволяють безпечно освітлити колір епідермісу. Втім варто розуміти різницю між освітленням та відбілюванням шкіри. Про це й поговоримо.

Особливості освітлення та відбілювання шкіри

Освітлення шкіри зменшує прояви плям від прищів, пігментних плям тощо. Такий результат можливий завдяки планомірному використанню спеціальних засобів протягом тривалого періоду часу. Основою ефективності слугують інгредієнти, які інгібують меланін. Завдяки ним можна досягти світлішого тону шкіри

Відбілювання є більш агресивним методом, який дозволяє змінити тон шкіри на світлий. В таких засобах зазвичай містяться інгредієнти (наприклад, гідрохінон), які пригнічують вироблення меланіну. Ці продукти є більш небезпечними, тому вимагають обов’язкового контролю з боку професійного спеціаліста. Тож рекомендується звертатись за подібними послугами до професійних салонів краси та досвідчених косметологів. Як альтернативу, варто обрати безпечний метод освітлення шкіри за допомогою професійних засобів. Наприклад, крем помірно відбілюючий без вмісту гідрохінону та ретинолу від Zein Obagi підійде для шкіри з пігментацією. Він зменшує появу коричневих плям, відновлює рівень вологи, а також містить спеціальний антиоксидантний комплекс.

Чому виникає потемніння шкіри?

Виникнення пігментації насамперед пов’язане з виробленням меланіну. Наприклад, сонячні плями та мелазма розвиваються через його надлишок, що відкладається в дермі. Постзапальна гіперпігментація виникає через надмірне вироблення або нерівномірний розподіл меланіну.

Щоб освітлити шкіру та розв’язати проблеми з пігментацією, необхідно контролювати процес вироблення меланіну, що утворюється в меланоцитах — пігментних клітинах базального шару шкіри. Кожна така клітина оточена 36 кератиноцитами, утворюючи одиницю меланіну. Під час порушень синтезу пігменту, на поверхні шкірі утворюються плями, мелазми та інші подібні проблеми.

Як зробити шкіру світлішою: ефективні поради

Щоб зробити шкіру світлішою, варто запобігти її потемнінню. Для цього рекомендується дотримуватись кількох правил.

Використовуйте сонцезахисний засіб

Більшість проблем зі шкірою виникають через довготривале опромінення ультрафіолетовими променями. Річ у тім, що вони генерують вільні радикали, як стимулюють вироблення меланіну для захисту шкіри від променів. Через це виникає проблема: довготривале перебування на сонці підвищує рівень меланіну в шкірі, через що виникають нові пігментні плями: й так по колу. Дуже важливо використовувати якісний SPF засіб протягом всього року, в тому числі й взимку.

Не забувайте про якісне відлущування

Кератиноцити у верхньому шарі епідермісу оновлюються раз на місяць. Через це мертві клітини накопичуються на нашій шкірі, що призводить до появи тьмяного кольору. Використання якісних ексфоліантів пришвидшує процес освітлення шкіри. Скраб відлущуючий для обличчя від Zein Obagi полірує шкіру, ніжно видаляючи ороговілий шар епідермісу та запобігаючи закупорюванню пір. Також процедура ексфоліації дозволяє відновити сухий та тьмяний епідерміс.

Використовуйте засоби для освітлення шкіри

Щоб освітлити шкіру обличчя, варто правильно підібрати засоби догляду. Вони мають містити принаймні один з таких інгредієнтів: азелаїнова кислота, арбутин, молочна кислота, ніацинамід тощо. Важливо застосовувати такі засоби щодня після якісного очищення та тонізування шкіри.

Стежте за своїм харчуванням

Оскільки саме вільні радикали стимулюють вироблення надмірної кількості меланіну, варто робити основний акцент на вживанні продуктів, які багаті на антиоксиданти. Саме ці речовини протидіють шкідливому впливу вільних радикалів та нейтралізують їх. До щоденного раціону варто додати різноманітні ягоди (чорницю, полуницю), цитрусові (лимони, апельсини), темні листові овочі (шпинат, капусту) тощо.

Загалом для того, щоб зробити шкіру світлішою, варто застосовувати всі перераховані вище дії комплексно. Це допоможе досягти справді ефективного результату.