Доглядати за сухою шкірою завжди дуже складно: особливо, якщо мова йде не про сезонні випадки. Власниці такого типу шкіри дуже часто стикаються з надмірною стягнутістю, нерівною текстурою, лущенням та іншими проблемами. Внаслідок цього можуть виникати не тільки короткострокові наслідки на кшталт свербежу та подразнення, але й довгострокові у вигляді загальної в’ялості та появи зморшок. Щоб підтримувати здоров’я епідермісу, важливо забезпечити правильний догляд. На жаль, існує чимало хибних уявлень про правильну б’юті-рутину, через що стан шкіри тільки погіршується. Пропонуємо вам дізнатись більше про найпоширеніші помилки, та навчитись правильно дбати про суху шкіру обличчя.
Помилка № 1. Неправильний підбір засобів для догляду
На ринку доглядових засобів — тисячі продуктів. Тож обрати перший ліпший варіант — не найкраща ідея. Варто розуміти, що всі засоби розробляють відповідно до особливостей різних типів шкіри. Наприклад, деякі креми або гелі для вмивання для проблемної шкіри можуть містити спеціальні підсушуючі компоненти, які виправдані у боротьбі із висипами та запаленнями. Втім для сухої шкіри вони матимуть катастрофічні наслідки.
Для догляду за сухою шкірою варто обирати засоби, які не містять у складі спирту. Навпаки варто надавати перевагу варіантам із м’яким складом. Наприклад, лосьйон заспокійливий для сухої ослабленої та чутливої шкіри обличчя від Zein Obagi має м’яку дію на епідерміс, інтенсивно зволожуючі та даруючи м’якість шовку.
Помилка № 2. Неправильна комбінація доглядових засобів
Власниці сухої шкіри доволі часто припускаються помилки, застосовуючи велику кількість різних продуктів одночасно. Таким чином виникає хибна ідея покращити стан шкіри. Втім внаслідок такого впливу розвиваються ще більші проблеми.
Наприклад, одночасне використання ретинолу та альфа-гідрокислот (АНА) може негативно позначитись на стані шкіри, попри те, що обидва інгредієнти по-справжньому чарівні та ефективні. Адже ретинол забезпечує стимуляцію вироблення колагену, а також сприяє обміну клітин та пом’якшенню зморшок. АНА ефективно відлущує, освітлює та підтягує шкіру. Втім їх одночасне використання (наприклад, маска з АНА-кислотами, а потім нанесення сироватки з ретинолом) може призводити до подразнення шкіри, а також появи неприємних симптомів на кшталт лущення, печіння та свербежу. Саме тому такі засоби можна використовувати, але не одночасно, а в різні дні.
Помилка № 3. Вибір агресивних ексфоліантів
Суха шкіра зазвичай тісно пов’язана із лущенням. Саме для протидії цій проблемі багато жінок використовує пілінги. Звичайно ж, такі процедури є ефективними. Втім важливо правильно обирати засіб для їх проведення. При догляді за сухою шкірою в жодному разі не можна обирати скраби з агресивним складом, адже вони можуть призвести до мікроскопічних розривів на шкіри. Натомість варто купити м’які засоби на кшталт скрабу відлущуючого для обличчя від Zein Obagi, який стимулює відновлення клітин, сприяє вирівнюванню та поліпшенню тону обличчя.
Помилка № 4. Відмова від використання олій у догляді
Насправді якісні олії для обличчя є чудовим доповнення для догляду за сухою шкірою. Вони дозволяють утримувати вологу, покращують природне сяйво епідермісу. Найкраще себе зарекомендували:
- арганова олія, яка зволожує, освітлює та підвищує еластичність;
- олія шипшини — надає шкірі яскравого сяйва та забезпечує її пружність;
- кокосова олія — розгладжує тонкі зморшки, а також забезпечує оптимальний рівень зволоження та живлення.
Найкраще використовувати олії у вечірньому догляді як заміну крему. Допускається використання таких засобів приблизно 2-3 рази на тиждень.
Помилка № 5. Ігнорування сонцезахисних засобів
Застосування спеціальних сонцезахисних засобів — дуже важливий етап догляду, який жодним чином не можна ігнорувати: особливо якщо мова йде про суху шкіру. Саме такий тип епідермісу найбільше схильний до утворення зморшок та тонких ліній, а негативний вплив сонця може суттєво прискорити процес фотостаріння. Його підступність полягає ще в тому, що пошкодження, викликані ним, зачіпають найглибші шари шкіри, тому наслідки стають помітними не одразу.
Саме тому слід обов’язково використовувати сонцезахисний крем щоранку, навіть якщо ви не плануєте довгих прогулянок під виснажливими сонячними променями. Для щоденного використання підійдуть засоби з SPF 30. Втім якщо ви плануєте перебувати на вулиці тривалий час, краще обирати варіанти з вищим рівнем захисту.