Сучасний вибір засобів для догляду за обличчям приємно вражає. Якщо про гелі для вмивання, зволожуючі креми та скраби все більш-менш зрозуміло, то сироватки й досі є чимось таємничим. Тож далеко не всі користувачі добре знають про його дію та особливості застосування. Втім ігнорувати їх використання не варто, адже вони можуть принести велику користь та вивести повсякденний догляд за обличчям на вищий рівень.

Особливості продукції

Сироватка для обличчя — це спеціальний засіб, який містить високу концентрацію активних інгредієнтів (вітамінів, антиоксидантів, кислот). Молекули здатні проникати в глибокі шари шкіри. Сироватка для обличчя підвищує ефективність інших доглядових засобів, а також розв’язує локальні проблеми на кшталт втрати пружності або надмірної сухості.

Сироватка для обличчя може мати й інші назви: серум, концентрат, емульсія. Оскільки засіб має підвищений вміст активних речовин, навіть невелика доза має ефективний вплив на шкіру.

Сироватка та крем можуть мати схожий склад та властивості. Втім серум швидше вбирається та працює на рівні глибоких шарів епідермісу, куди крем просто не здатний потрапити. Ще одна відмінність між двома засобами полягає у тому, що емульсія має водну основу, а не кремову чи масляну.

Основні функції сироваток для обличчя

Головною функцією такого засобу є проникнення в глибокі шари шкіри та постачання всіх необхідних поживних речовин. Крім того, сироватки сприяють:

  • зволоженню — більшість засобів містять у складі гіалуронову кислоту та інші зволожуючі компоненти, які дозволяють зберігати вологу у шкірі, а також покращують її гідратацію;
  • вирівнюванню тону шкіри — якщо у складі засобу є вітамін С, він освітлює пігментацію та зменшує появу темних плям. Чудовий приклад — сироватка для шкіри обличчя збагачена вітаміном С 10% від Zein Obagi, яка вирівнює тон епідермісу, а також розгладжує рельєф;
  • зменшенню зморшок — сироватки, у складі яких міститься колаген, ретинол та пептиди, прискорюють регенерацію клітин та зменшують прояви ознак старіння;
  • захисту від впливу навколишнього середовища — серуми з вітамінами С, Е та коензимом Q10 нейтралізують дію вільних радикалів та захищають клітини шкіри від руйнування;
  • заспокоєнню шкіри — сироватки з активними інгредієнтами зменшують запалення та почервоніння шкіри.

Використання серумів для обличчя у щоденному догляді дозволяє підтримувати природний бар’єр шкіри. Засоби із ніацинамідом мають протизапальні та антимікробні властивості.

Як правильно обрати сироватку для обличчя?

Обираючи засіб для обличчя, варто визначитись із типом шкіри. Наприклад, для сухої та зневодненої шкіри потрібна сироватка, яка має функцію інтенсивного зволоження. Для жирної шкіри бажано використовувати зволожуючі засоби з гіалуроновою кислотою, а також заспокійливі сироватки з вітаміном Е, ніацинамідом та гліколевою кислотою.

Для вікової шкіри варто використовувати засоби з ретинолом, адже саме він активує прискорений процес природного оновлення клітин.

Не менш важливо визначити потреби своєї шкіри: чи потрібне вам потрібне додаткове зволоження? А може, більш актуальне зменшення зморшок? Саме тому перед покупкою засобу ретельно перевіряйте його склад та активні інгредієнти. Наприклад, сироватка для обличчя з факторами росту від Zein Obagi інтенсивно зволожує та усуває дрібні зморшки.

Особливу увагу слід приділити вивченню бренда, а також відгуків про його продукцію. Пам’ятайте, що якісні засоби з дійсно дієвим складом не можуть коштувати дешево, тож не варто економити на власному здоров’ї та красі.

Як правильно користуватись сироваткою для обличчя?

Перед використанням сироватки важливо ретельно очистити шкіру обличчя, а також промокнути її сухим рушником або серветкою. Для одноразового використання цілком вистачить 2-3 крапель серума, який необхідно легкими розгладжуючими рухами розподілити по шкірі. Не забувайте про обережність та уникайте потрапляння засобу в очі. Після того, як сироватка вбереться у шкіру, можна перейти до наступного етапу — використання крему. Він дозволяє «запечатати» емульсію, що значно підвищує її ефективність.

Використовувати засіб можна щодня. До речі, наносити сироватку варто не лише на шкіру обличчя, але й на шию. В більшості випадків емульсію можна застосовувати як вранці, так і ввечері. Втім рекомендації різних виробників можуть дещо відрізнятись, тож варто ретельно ознайомитись з інструкцією до засобу перед його використанням.