Вагітність — чудовий час для кожної жінки. Втім в деяких випадках він може бути затьмарений деякими проблемами на кшталт появи недоліків шкіри. Доволі поширеною неприємністю є виникнення прищів під час вагітності. Зазвичай висипи на шкірі зумовлені гормональними змінами. Втім не варто засмучуватися, адже правильний догляд та використання спеціалізованих засобів: наприклад, набору для догляду за шкірою з акне від Zein Obagi, дозволять суттєво покращити стан справ. Поговоримо про це детальніше.
Чому виникають прищі під час вагітності?
Основною причиною появи прищів у період вагітності є підвищення рівня гормонів у першому триместрі. Саме внаслідок цього активізується вироблення себуму нашою шкірою. Зазвичай акне найчастіше з’являється у тих жінок, які мають схильність до проблемної шкіри (наприклад, прищі завжди виникають на початку менструального циклу). Акне виникає протягом першого триместру, тому малоймовірно (втім й виключати цього не можна), що у другому чи третьому триместрі будуть висипання.
Під час вагітності може збільшуватись чутливість до деяких речовин. Зазвичай це може призводити до появи алергічних реакцій, а також виникнення висипань. Боротися з висипаннями під час вагітності складно, втім можливо. Проблема полягає в тому, що безліч рецептурних та безрецептурних методів лікування можуть супроводжуватись високим ризиком вроджених дефектів. Саме тому важливо обов’язково консультуватись із лікарем перед використанням нових засобів.
Як правильно доглядати за шкірою обличчя під час вагітності?
Зазвичай прищі під час вагітності виникають у Т-зоні: на лобі, носі, а також на підборідді. Нерідко висипи з’являються на грудях, шиї, спині. Перш ніж почати лікування від прищів, варто обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Найважливіше правильно побудувати схему догляду. В першу чергу варто розпочинати з якісного очищення шкіри, яке треба виконувати двічі на день. Краще за все обирати м’які засоби на кшталт очищаючого гелю з відлущуючою дією від Zein Obagi. Обережно нанесіть засіб на шкіру, рівномірно розподіляючи його по всьому обличчю. Обов’язково слід ретельно змити його, використовуючи теплу воду. Не слід користуватись рушниками, оскільки на їх поверхні в результаті використання накопичуються бактерії. Маючи проблемну шкіру, варто обирати більш гігієнічні засоби: наприклад, одноразові паперові рушники або серветки.
Після вмивання треба відновити природній pH шкіри. Для цього слід використовувати тонік. Засіб не має містити спирту, оскільки такий склад може призвести до збільшення проблем зі шкірою. Натомість варто надавати перевагу легшому складу.
Останнім етапом щоденного догляду є нанесення зволожуючого крему. Не забувайте, що навіть проблемна шкіра потребує підтримки у питанні гідратації. Тому обов’язково слід підібрати оптимальний крем чи гель, що має зволожуючі властивості.
Для додаткового догляду за проблемною шкірою під час вагітності варто використовувати:
- ексфоліанти — вони дозволяють видалити омертвілі клітини, стимулюють регенерацію шкіри та сприяють відновленню рівно тону;
- різноманітні маски — такі засоби забезпечують додатковий догляд за шкірою обличчя. Існує безліч різних варіантів: очищаючі, заспокійливі, зволожуючі тощо.
Ексфоліанти варто використовувати не частіше двох разів на тиждень. Маски також рекомендується роботи 1-3 рази на тиждень.
Чого не слід робити жінкам у догляді за шкірою під час вагітності?
Жінкам при надії варто бути максимально обережними, обираючи засоби для догляду, оскільки деякі з них можуть містити інгредієнти, небезпечні як для майбутньої матері, так і для дитини. Загалом рекомендується:
- уникати ряду хімічних речовин. Слід уважно вивчити склад косметичних продуктів та за можливості уникати використання тих засобів, що містять ретинол та різні кислоти;
- обмежити використання засобів з ароматизаторами та барвниками. Вони можуть викликати алергічні реакції, а також провокувати появу нових висипів;
- уникати використання засобів з агресивним складом. Зазвичай вони можуть спровокувати появу серйозних подразнень шкіри.
Дотримання простих правил дозволить дійсно покращити стан шкіри під час вагітності. Якщо ви спостерігаєте лише погіршення ситуації та збільшення кількості висипів, краще не затягуйте з візитом до лікаря.