Здорова та красива шкіра — мета кожного з нас. Втім чудовий результат вимагає щоденної кропіткої праці, яка включає якісне очищення, тонізування, зволоження та живлення. Та час від часу наша шкіра потребує особливого догляду з глибоким очищенням. Якщо раніше така процедура була можлива лише в косметологічних кабінетах, то зараз всі необхідні маніпуляції можна здійснити в домашніх умовах за допомогою якісних засобів догляду.

Потреба шкіри у глибокому очищенні

Наша шкіра щоденно зазнає негативного впливу від зовнішніх та внутрішніх факторів. Оскільки шкіра обличчя є завжди відкритою, вона здатна накопичувати різноманітні забруднення від кліматичних умов, поганої екології, залишків косметичних засобів тощо. Впливають на неї також і стресові умови, неналежне харчування, недостатній догляд.

Глибоке очищення дозволяє прибрати з пор надлишки себуму, мертві клітини та інші забруднення. Така процедура зменшує появу комедонів та вугрових висипів. Завдяки глибокому очищенню видаляються різноманітні бактерії й інші мікроорганізми, які можуть стати причиною розвитку запалень на шкірі.

Варто розуміти, що глибоке очищення стимулює оновлення клітин, що надає шкірі кращої еластичності. Така процедура дуже важлива, незалежно від віку та типу шкіри.

Тривожними ознаками, які свідчать про необхідність глибокого очищення шкіри, є:

  • втрата еластичності — шкіра стає в’ялою, а звичайне зволоження та живлення не забезпечують належного результату;
  • тьмяний відтінок — сірий колір шкіри є тривожним симптомом, оскільки він свідчить про те, що кисень та корисні компоненти доглядової косметики не можуть досягати найнижчих шарів шкіри;
  • поява висипань — забруднення шкіри стає причиною виникнення запалень.

Серед протипоказань глибокого очищення можна відзначити наявність дерматиту, алергічних реакцій, захворювання кровоносної системи, підвищену сухість шкіри тощо.

Глибоке очищення для різних типів шкіри

Частота та засоби, які використовують для глибокого очищення обличчя, насамперед залежать від типу шкіри. Наприклад, жирна шкіра через посилене виділення себуму потребує глибокого очищення двічі на тиждень. Засоби, які використовують для такої процедури, мають яскраво виражений антибактеріальний ефект.

Для нормальної шкіри цілком достатньо 1-2 рази на тиждень проводити глибоке очищення шкіри. Загалом можна два тижні проводити процедуру кожні три дні, після чого перейти на графік одного разу на тиждень, щоб підтримувати досягнутий результат.

Чутлива та суха шкіра не потребують глибокого очищення. Для них цілком достатньо використання звичайних засобів догляду, які знищують всі забруднення на поверхні дерми. Наприклад, зволожувальний і очищувальний гель для шкіри обличчя від Zein Obagi м’яко очищує шкірний покрив, а також відновлює природній внутрішньоклітинний обмін речовин. Крім того, засіб відновлює пошкоджені клітини.

Засоби, які необхідні для глибокого очищення шкіри

Щоб досягти чудового результату в домашніх умовах, варто підготувати всі необхідні засоби. Для процедури глибокого очищення шкіри можуть знадобитися:

  • гель або пінка для вмивання — варто обрати той засіб, який підходить вашому типу шкіри. Його треба використовувати щодня двічі на день. Правильно підібраний засіб видалить бруд, зайвий жир та макіяж з поверхні шкіри;
  • ексфоліація — щоб якісно очистити поверхню шкіри, дуже важливо позбутися омертвілих клітин. Використання спеціальних скрабів та пілінгів покращує текстуру шкіри та стимулює її регенеруючі властивості;
  • маски — видаляють забруднення, очищують пори, а також покращують колір. Деякі засоби дозволяють зменшити запалення, а також відновити баланс шкіри. Чимало виробників пропонують найрізноманітніші варіанти масок для різних типів шкіри. Одним з найефективніших засобів є маска для шкіри обличчя проти акне на основі 10% сірки від Zein Obagi. Компоненти які входять до її складу, контролюють вироблення себума, видаляють надлишки шкірного сала, а також відлущують ороговілий шар шкіри.

Після ретельного очищення шкіри дуже важливо відновити pH баланс завдяки спеціальним тонізуючим засобам. Після цього необхідно обов’язково нанести якісний зволожуючий засіб, який заспокоїть шкіру та забезпечить належну гідратацію.