За статистикою, приблизно 15% людей мають жирний тип шкіри. Кожна власниця такого типу мріє позбутися надлишкового блиску, а також різних проблем, пов’язаних з підвищеним виробленням себуму (наприклад, появи акне). Втім варто розуміти, що жирна шкіра не є вироком. Значно покращити її стан можна при правильно підібраному догляді та зміні образу життя. Розкажемо про це детальніше.

Особливості жирної шкіри

Жирна шкіра зазвичай виробляє більше себуму, ніж необхідно. Через це дуже часто вона має помітний блиск. Надмірна жирність шкіри залежить від продуктивності роботи сальних залоз. Найтиповішими ознаками такого типу є:

  • розширені пори;
  • поява прищів та запалень;
  • поява відкритих комедонів (чорних цяток);
  • тьмяний колір обличчя.

Оскільки сальні залози виробляють надлишкову кількість себуму, їх протока закупорюється, що призводить до утворення гнійних пустул. Через це виникають прищі та вугрі. Жирний тип шкіри потребує підбору особливого догляду, оскільки ігнорування проблем може призводити до неприємних наслідків.

До найтиповіших причин підвищеної жирності шкіри можна віднести:

  • генетичну схильність;
  • гормональний дисбаланс (в такому разі необхідна додаткова консультація ендокринолога);
  • нераціональне харчування, в якому переважають солодощі, прянощі, копчені та смажені страви, а також фастфуд;
  • неправильно підібрані засоби для догляду за шкірою.

5 найпопулярніших помилок у догляді

Люди, які мають жирну шкіру обличчя, доволі часто припускаються поширених помилок при догляді. Пропонуємо ознайомитись із найпопулярнішими із них, щоб ви в жодному разі не повторювали сумний досвід:

  1. Використання засобів з агресивним складом. В жодному разі не слід застосовувати у догляді гелі чи тоніки, які містять у складі спирт. Такі засоби позбавляють шкіру природного себуму, пересушуючи її. Внаслідок цього шкіра продукує виділення шкірного жиру, тим самим компенсуючи його надмірну втрату.
  2. Відмова від зволоження. Чимало людей помилково вважає, що жирна шкіра не потребує зволоження. Втім насправді будь-який тип шкіри потребує цього етапу. Обирайте нежирні засоби з натуральним складом (наприклад, чудово підійде гель алое).
  3. Часте доторкання до обличчя руками. Такий крок може призвести до збільшення кількості бактерій на шкірі та появи акне.
  4. Відсутність захисту від сонця. Дуже важливо використовувати сонцезахисні креми з SPF-фільтрами. Наносити їх необхідно навіть у хмарні дні, адже ультрафіолет негативно впливає на стан шкіри, викликаючи запалення та старіння.
  5. Використання агресивних ексфоліантів. Скраби, звісно, важливі у догляді за шкірою. Втім засоби з грубими частками можуть подразнити та пошкодити дерму. Краще обирати більш делікатні варіанти.

Правильний догляд за жирною шкірою протягом дня

Дуже важливо забезпечити цілодобовий догляд за шкірою, правильно підібравши всі необхідні засоби. Варто пам'ятати, що кращою турботою за своїм здоров’ям та красою є дотримання ранкових та вечірніх б’юті процедур.

Особливості ранкової б’юті-рутини

Головним секретом краси є чиста та доглянута шкіра. Саме тому варто почати свій день з умивання. Це обов’язковий етап, який в жодному разі не можна ігнорувати. Ви можете використовувати будь-який зручний засіб: пінку, гель, мус. Варто нанести його на шкіру акуратними масажними рухами, рівномірно розподіляючи по всій площі обличчя. Для вмивання слід використовувати теплу воду (в жодному разі ані холодну, ані гарячу).

Наступний етап — тонізація. Вона є проміжною процедурою між очищенням та нанесенням шкіри. Задачею тоніка є підготовка шкіри до подальшого догляду, а також відновлення pH-балансу. Продукт не має викликати подразнень та пересушувати шкіру, тож краще обирати засоби, які не містять у складі спирту.

Після очищення та тонізації наступає час нанесення крему. Для жирної шкіри підійдуть продукти, які містять матуючі та зволожуючі інгредієнти.

Протягом дня шкіру можна освіжати за допомогою термальної води. Для боротьби із жирним блиском чудово підійдуть серветки для оновлення шкіри від Zein Obagi. Вони дозволяють не лише видалити зайвий себум та очистити забруднені пори, але й мають зволожувальні властивості та допомагають відновити водний баланс.

Особливості вечірньої б’юті-рутини

Вечірній догляд за шкірою передбачає обов’язковий етап демакіяжу та очищення шкіри. Демакіяж — важлива процедура, яка дозволяє видалити залишки косметики зі шкіри. Рекомендується використовувати спеціальні засоби: наприклад, гідрофільну олію або міцелярну воду.

Тільки після видалення макіяжу можна переходити безпосередньо до очищення шкіри. Обирайте той засіб, який підходить саме вам. Універсальне рішення — делікатно очищаючий засіб для всіх типів шкіри від Zein Obagi, який має антиоксиданту та протизапальну дію, видаляє надлишки себуму та сприяє нормалізації порушеного гідробалансу.

Після очищення шкіри треба знову ж таки використати тонік задля відновлення природного pH шкіри. Далі достатньо нанести крем на обличчя.