Напевно, кожна володарка проблемного типу шкіри помічала парадокс: незважаючи на використання різноманітних доглядових засобів, акне повертаються знову і знову. Цілком імовірно, що причина — помилки, допущені в процесі догляду. Розглянемо кожну їх детальніше.
Ігнорування обов'язкового зняття макіяжу
Сон із макіяжем має негативні наслідки для шкіри. Справа в тому, що протягом дня він поєднується з потом і себумом, а також різними забруднювачами довкілля. На додачу безпосередньо самі косметичні засоби містять у складі різні інгредієнти, що закупорюють. Вони забивають пори, а також сприяють утворенню прищів.
Макіяж створює ідеальне середовище для виживання бактерій. Саме тому важливо щодня увечері видаляти косметику, і в жодному разі не лягати спати з неочищеною шкірою.
Використання брудних кистей для макіяжу
Часто дівчата ігнорують необхідність регулярного очищення кистей для макіяжу. Але так робити в жодному разі не можна. На пензликах завжди є залишки засобів для макіяжу, які окислюються, притягують до себе пил та бруд, тим самим створюючи сприятливі умови для розмноження бактерій. Їх попадання на чисту шкіру призводить до закупорки пір та появи прищів, а також розвитку серйозних алергічних реакцій.
Надмірне очищення шкіри
Очищати шкіру дуже важливо, але при цьому не можна перестаратися. Занадто часто очищення може призвести до видалення натуральних олій, які виробляють наш організм, що призведе до надмірної сухості. У результаті шкіра запустить процес вироблення ще більшої кількості себуму, через що нерідко з'являються прищі. Тому для всіх типів шкіри рекомендовано дворазове очищення шкіри: вдень та ввечері.
Часте використання ексфоліантів
Видалення відмерлих частинок епідермісу - важливий етап догляду за шкірою будь-якого типу. Така процедура дозволяє видалити ороговілі частинки, оновити клітини, а також вирівняти тон шкіри. Надмірне відлущування призводить до підвищеної чутливості, а також появи почервоніння та висипання. У результаті проблема може серйозно посилитись, викликаючи утворення нових запалень. Не рекомендується використовувати ексфоліанти частіше 1-2 рази на тиждень.
Неправильний вибір доглядових засобів
Щоб забезпечити правильний догляд, потрібно підібрати ідеальний засіб. Дуже часто дівчата припускаються помилки, вибираючи щільні креми з важкими компонентами. Такий підхід може погіршити проблему, викликаючи ще більшу кількість висипів. Для проблемної шкіри ідеально підійде крем проти акне від Zein Obagi. Його формула дозволяє контролювати роботу сальних залоз та протидіє появі запалень.
Відмова від використання ретиноїдів
Ретиноїди є похідними вітаміну А, робота яких націлена на очищення пір та прискорення клітинного обміну. Вони сприяють мінімізації запальних процесів, а також знижують ризик виникнення прищів, покращуючи тон і текстуру шкіри.
Часті дотики до шкіри
Якщо ви є володаркою проблемної шкіри, вам необхідно мінімізувати дотик до обличчя. Справа в тому, що на кінчиках пальців накопичується велика кількість бактерій. Коли ви торкаєтеся шкіри обличчя, на ній осідають всі бактерії і бруд, що призводить до забивання пір і появи нових запалень.
Відмова від використання сонцезахисного крему
Про негативний вплив ультрафіолетових променів знає практично кожен. Попадання сонця на незахищені ділянки шкіри може спровокувати окислювальний стрес, посилюючи при цьому запальні процеси в організмі (у тому числі провокуючи акне). Саме тому важливо використовувати спеціальні сонцезахисні засоби всім: навіть володаркам жирного типу шкіри. Для таких ситуацій можна порекомендувати легкий сонцезахисний крем із SPF 50 від Zein Obagi.
Ігнорування регулярної заміни постільної білизни
Якщо ви є володаркою жирної шкіри, дуже важливо регулярно міняти постільну білизну: особливо наволочку. Справа в тому, що близько третини свого дня кожна людина проводить у ліжку. Наволочка вбирає суміш поту, бактерій, відмерлих клітин шкіри та інших забруднень. У результаті, поки ви спите, все це знову потрапляє на вашу шкіру, викликаючи нові запалення. Рекомендується замінювати наволочку один раз на 2-3 дні.