Ви сумлінно дотримуєтесь рекомендованої послідовності у догляді, купуєте дорогі засоби, але стан шкіри залишається далеким до ідеалу? В таких випадках варто повністю переглянути свій підхід до щоденної б’юті-рутини. Пропонуємо вам ознайомитись із найпоширенішими помилками, завдяки чому ви зможете пропрацювати свої невдачі та знайти оптимальний шлях до здорової та сяючої шкіри.
1. Щотижнева зміна засобів догляду
Такий підхід викликає подразнення шкіри, внаслідок чого можуть з’явитись і прищі. Натомість дуже важливо, обравши той чи інший засіб, дати йому час на роботу. Зазвичай рекомендується тестувати один продукт протягом 6-8 тижнів. Якщо ж покращень немає, можна перейти до іншого засобу. Не слід очікувати миттєвого очищення шкіри, тож треба запастися терпінням. Зазвичай такий процес займає 3-4 місяці.
2. Нанесення засобів на всю шкіру обличчя
Насправді варто наносити спеціальні засоби точково, безпосередньо на місця прищів. Деякі користувачі помилково наносять засіб на всю шкіру обличчя, очікуючи, що такий спосіб дозволить запобігати появі нових висипань. Насправді більшість подібних засобів мають підсушуючу дію, тож вони провокуватимуть сухість шкіри навіть на її здорових ділянках.
3. Ігнорування правила ознайомлення зі складом засобів
Деякі косметичні засоби, які ви використовуєте у догляді за шкірою та волоссям, можуть містити олії та інші інгредієнти, які провокують появу висипів. Дуже важливо ретельно вивчати склад засобів. При чому слід приділяти увагу не лише засобам для догляду за шкірою обличчя, але й різноманітним шампуням, кондиціонерам для волосся тощо. Адже під час прийому душу та змивання цих засобів залишки можуть потрапляти на шкіру, негативно впливаючи на її стан. Краще за все обирати для догляду засоби, які мають маркування некомедогенної продукції.
4. Несвоєчасний догляд за пензликами для макіяжу
Навіть якщо ви ретельно дотримуєтесь правил догляду за шкірою, втім ігноруєте своєчасне очищення пензликів та аплікаторів для макіяжу, всі зусилля будуть зведені нанівець. Дуже важливо очищати аксесуари щотижня, оскільки на них накопичується бруд, бактерії та залишки косметики. Якщо мова йде про пензлики для очей, то їх можна мити раз у 6-7 днів. Натомість аксесуари для нанесення тональних кремів та інших рідких текстур бажано очищати один раз на три дні. Для цього слід застосувати м’які засоби на кшталт дитячого шампуню.
5. Нічний відпочинок без видалення макіяжу
Не слід забувати, що й некомедогенний макіяж може стати причиною появи прищів, якщо ви не видаляєте його ввечері. Навіть, якщо ви дуже втомилися після насиченого дня, дуже важливо знайти в собі сили та очистити шкіру за допомогою спеціальних засобів. У продажу можна знайти величезний вибір спеціалізованої продукції: молочко, міцелярна вода тощо.
Не менш важливо ретельно змити засіб для демакіяжу, використовуючи гель або пінку для вмивання. Після цього можна перейти до спеціальних серветок для оновлення шкіри від Zein Obagi, які дозволяють знизити жирність шкіри, підвищити рівень її зволоженості та захистити її від подразнень.
6. Вмивання обличчя протягом дня
Часте вмивання обличчя може ще більше подразнити шкіру, що в кінцевому результаті призведе до збільшення кількості висипань. Натомість варто вмивати обличчя лише двічі на день: вранці та ввечері. Для цього варто використовувати гелі з м’яким складом на кшталт делікатно очищаючого засобу для всіх типів шкіри від Zein Obagi.
7. Вичавлювання прищів
Навряд чи у світі знайдеться людина, яка хоча б одного разу не видавлювала прищі. Втім цього робити категорично не можна. Коли ви вичавлюєте прищі, ви паралельно проштовхуєте частину гною глибше в шкіру. Таким чином, ви можете значно посилити запалення, що своєю чергою призведе до посилення больових відчуттів та спровокує появу рубців.
Варто утриматися від спокуси вичавлювати прищі. Натомість треба використовувати спеціальні засоби для догляду за проблемною шкірою, а також у разі необхідності обов’язково отримати консультацію професійного дерматолога.