Жирна шкіра — проблема багатьох. ЇЇ характерними особливостями є забиті пори, жирний блиск та інші проблеми. Звичайно ж, важливо навчитись правильно доглядати за таким типом шкіри, щоб зменшити виділення себуму. На щастя, є певні інгредієнти, які дозволяють ефективно зробити це. Оглянемо їх у нашій статті.
Сірка
Це ідеальний компонент доглядових засобів для жирної шкіри. Вона має антисептичні властивості. Завдяки цьому допомагає ефективно боротись з бактеріями, що спричиняють утворення вугрів. Крім того, вона сприяє зменшенню активності сальних залоз, які відповідають за вироблення себуму. Таким чином, засоби з сіркою є максимально ефективними про блиску шкіри.
Крім того, сірка може відлущувати мертві клітини шкіри, що дозволяє стимулювати процес регенерації та покращити текстуру. Цей інгредієнт має протизапальні властивості. Як приклад, варта уваги маска для шкіри обличчя проти акне на основі 10% сірки від Zein Obagi. Засіб можна наносити як на все обличчя, так і на уражені ділянки. Він глибоко проникає в пори, очищуючи їх.
Саліцилова кислота
Вона належить до бета-гідрокислот та здатна проникати глибоко в пори й відлущувати шкіру. Саліцилова кислота може розчиняти скупчення відмерлих клітин шкіри та надлишку себуму, який закупорює пори й викликає висипання та прищі. Крім того, інгредієнт ефективно зменшує почервоніння та запалення.
Перевагами використання саліцилової кислоти є контроль над виробленням шкірного сала та запобігання накопиченню надлишку жиру на шкірі. Вона запобігає утворенню чорних цяток. Зазвичай інгредієнт міститься у складі очищуючих гелів та масок для обличчя. Варто спробувати тканинну маску для освітлення шкіри від Zein Obagi, до складу якої входить саліцилова кислота.
Ніацинамід
Ніацинамід — чудовий інгредієнт для жирної шкіри, який контролює вироблення себуму, тим самим зменшуючи блиск шкіри та запобігаючи утворенню комедонів. Крім того, він має протизапальні властивості, завдяки чому суттєво зменшується запалення на шкірі.
Важливою особливістю ніацинаміду є зменшення розміру пор та їх видимості. Таким чином суттєво покращується текстура шкіри. Інгредієнт допомагає вирівнювати тон, зменшувати почервоніння та інші недоліки. Важливо, що ніацинамід покращує бар’єрні властивості та зупиняє втрату вологи. Зазвичай цей інгредієнт можна зустріти у тоніках та сироватках.
Цинк
Він має надзвичайно корисні властивості для шкіри: регулює вироблення себуму, запобігає запаленням. Його важливою перевагою є сприяння швидкому загоєнню шкіри від мікропошкоджень, які виникли внаслідок запалень або утворення вугрів.
Цинк допомагає зменшувати почервоніння та запалення шкіри, завдяки чому ефективно покращується загальний стан та вигляд шкіри. Цей інгредієнт входить до складу кремів, сироваток. Нерідко його додають до складу різноманітних доглядових масок.
Олія чайного дерева
Для людей з жирною шкірою важливо використовувати засоби, до складу яких входить олія чайного дерева. Цей інгредієнт має потужні протизапальні та антибактеріальні властивості. Олія здатна ефективно усувати бактерії, які викликають прищі, а також зменшувати запалення. Вона ефективно блокує поточні спалахи, а також запобігає появі нових.
Інгредієнт може входити до складу різноманітних засобів догляду. Крім того, його можна наносити точково безпосередньо на місце запалення. Втім використовувати олію чайного дерева варто у невеликій кількості, адже надмірне нанесення викликає подразнення.
Ретинол
Це форма вітаміну А, яка є дуже корисною для жирної шкіри. Вона регулює вироблення себуму, зменшує блиск шкіри та контролює жирність. Основною перевагою ретинолу є прискорення клітинного оновлення, адже він сприяє відлущуванню мертвих клітин шкіри.
Протизапальні властивості ретинолу корисні для тих, хто часто стикається з проблемами акне. Цей інгредієнт зменшує гіперпігментацію. Крім того, він дозволяє зменшити зморшки та покращити еластичність шкіри. Зазвичай ретинол входить до складу різноманітних сироваток.
Гіалуронова кислота
Насправді гіалуронова кислота є універсальним інгредієнтом, який підходить всім типам шкіри. Для жирної шкіри вона також корисна, оскільки гарантує збалансоване зволоження: вона утримує воду в шкірі, забезпечуючи її гідратацію без збільшення вироблення себуму.
Гіалуронова кислота покращує текстуру шкіри, має протизапальний ефект. Вона допомагає зменшувати пори, а також підвищувати еластичність. Зазвичай речовина входить до складу сироваток, кремів та масок.